niedziela, 19 maja 2013

Między nami"Między nami" Chris Cleave
Wydawnictwo Świat Książki 2012
str. 320

Piękna, pełna ciepła i nietypowo przedstawiona historia dwóch kobiet. Jedna jest młodziutką uciekinierką z Nigerii, a druga dojrzałą Brytyjką, kobietą sukcesu, redaktorką prestiżowego magazynu. Reprezentują dwa kompletnie rożne światy, a mimo to, ich ścieżki w pewnym momencie sie przecinają – w czasie wyjazdu do Afryki, wychodząc poza tzw. bezpieczna strefę, pani redaktor na plaży przypadkowo poznaje dziewczynę. Kilka lat później między kobietami rodzi się nietypowa przyjaźń. Ich więź zostaje poddana ostatecznej próbie, gdy każda z nich musi podjąć niesłychanie trudną decyzję... Prawa do ekranizacji powieści zakupiła Nicole Kidman, która zakochała się w książce.

Zderzenie dwóch kultur tak odmiennych, że aż niemożliwością się wydaje, aby we współczesnym świecie gdy jedni walczą o miejsce na parkingu pod supermarketem, drudzy musieli walczyć o życie...
Temat wojen domowych i walk braterskich w krajach Afryki - poruszający, bo też nam nigdy do końca nieznany. Ociupinka satyry i krytycyzmu nieco łagodzi te okropności... Warto!

Ocena: *****Brak komentarzy:

Prześlij komentarz